Kredinotum.com

Senetle Para Veren Kuyumcular

Ülke genelinde yasal yetki ile izin alınmış bankalar ve finansal kuruluşlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra herhangi bir denetlemeye tabii olmadan çalışmakta olan yerler, kişiler ve kurumlar da bulunmaktadır. Herhangi bir yasal izne tabii olmadan çalışan yerlerin içerisinde tefeciler ve kuyumlar da yer almaktadır. Bu tip kurumlar ve kişiler yasal prosedürler çerçevesinde çalışmamakta olup, vermiş oldukları tutarların ödemelerini garanti altına almak amacı ile de senet karşılığı bu tutarları kişilerin kullanımına sunmaktadırlar.

Senetle para veren kuyumcular ve diğer kişilerin karşılıksız olarak bu ürünleri kullandırmadığını vurgulamak gerekmektedir. Bu gibi kişi ve kurumlar bankalardan ve diğer yasal resmi kurumlardan kredi kullanamayan kişilerin durumlarından ve mağduriyetlerinden yararlanarak kar sağlamayı hedefleyerek çalışmalarını sürdürmektedirler. Özellikle senetle para veren kuyumcular acil nakit ihtiyacı olan kişilerin talep etmiş oldukları paraların üzerine yüksek faiz oranları ekleyerek kısa vadelerde kullanmalarını sağlamaktadırlar.

Kısa vadelerde ve yüksek faiz oranlarında kullanılan bu tutarların geri ödemelerinde de daha büyük sıkıntılar yaşamak ne yazık ki kaçınılmaz olabilmektedir. Senetle para veren kuyumcular senet karşılığında altın alınmasına ve alınan bu altınların nakde çevrilmesine yardımcı olmaktadırlar. Böylece senet karşılığı bilezik ve altın gibi ziynet eşyalarının alınmasına olanak sunarak bu altınların satışına yardımcı olarak bir başka kuyumcudan paraya çevrilmesi hususunda olanak sunmaktadırlar.

Kuyumcu ile yapılan senet anlaşması karşılığında alınan altınların para çevrilmesine olanak sunan bu komisyoncuların da vade süreleri oldukça düşük olmakla birlikte faiz oranlarının da yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Senet karşılığında acil nakit ihtiyaçlarının çözümlenmesine yardımcı olmakta olan kuyumcuların ödemelerinin zamanında ve vade tarihinde yapılmaması halinde hazırda tutulan avukatlar ile yasal işlemler hızlı bir şekilde başlatılmaktadır. Bu durum kişilerin daha büyük mağduriyetler yaşamasına sebep olduğu gibi icralık olunmasına kadar gelinebilecek kötü sonuçlara da yol açabilmektedir. Bu nedenle senet karşılığında kredi veren yerler ve kurumların yanı sıra yasal izinle yetki almış kurum ve kuruluşların kredi ürünlerinden yararlanılması önerilmektedir.

Senetle Para Veren Kuyumcular
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.