Sigortam Olmadan Kredi Alabilirmiyim

Sigortam Olmadan Kredi Alabilirmiyim
Sigortam Olmadan Kredi Alabilirmiyim

Bankalar, kanuni zorunluluk gereği sigortası olmayan kişilere kredi veremezler. Ancak belirli dönemlerde belirli kampanyalar yaparak sigortası 1 gün dahi yatmış olan kişiler kredi alabilmektedir. Ancak bunu bankalar genel olarak, piyasaların durumu ve kredi kullanımının düştüğü zamanlarda yapmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar sürekli sigortam olmadan kredi alabilirmiyim diye araştırma yaparak sigortasız kredi veren bankalar ile ilgili bilgi toplamak istemektedirler.

Ancak şuanda kanuni zorunluluk nedeniyle bankalar sigortasız kişilere kredi verememekte olup biz bu yazımızda sizlere sigortasız kişilerin nasıl bankalardan kredi kullanabileceği ile ilgili ipuçları aktaracağız. Öncelikle bankalardan kredi almak istiyorsanız olmazsa olmaz sigortadır. Eğer herhangi bir şirket kurum veya kuruluşta geçici veya belirsiz süreli olarak çalışmıyorsanız hiçbir banka size kredi vermeyecektir. Bu kanuni bir zorunluluktur. Çünkü sigortasız olmanız sizin geliriniz olmadığı anlamına gelmektedir.

Ancak öncelerde bankalar sigortasız çalışanlara kredi vermek amacıyla sigortasız çalıştığı yerden maaş yazısı almasını ve maaş yazısına istinaden kredi vermekteydi. Bu, artık şirketler için de büyük sorun olduğu ve birçok dolandırıcılık vakasının yaşanmış olması nedeniyle hem şirketler hem bankalar için tamamen kapalı bir duruma geçildi. Yani artık bankalar maaş yazısı ile kredi vermemekte şirketler de sigortasız çalıştırdığı kişilere maaş yazısı çıkartmamaktadır. Bu aşamada yapmanız gereken 1 gün dahi olsa sigorta yaptırarak bankalar ile görüşme sağlayıp, kredi notunuzun yüksek olduğunu varsayarak; size güvenmelerini beklemektedir.

Sigortasız olarak kredi çekmek için ipotekli ihtiyaç kredisi de sizin için çözüm olabilir. Herhangi bir taşınmaz veya otomobiliniz varsa, bunu ipotek ettirerek ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Ancak birçok banka bunun için de 1 gün dahi olsa sigorta girişiniz olmasını istemektedir. Bu nedenle siz, kredi çekeceğiniz gün sigorta girişi yaptırıp, kredi işlemleriniz tamamlandıktan sonra sigorta çıkışınızı yaptırabilirsiniz. Bu yöntem ne kadar kanuni olarak görünse de etiklik açısından etik değildir. Herhangi bir yaptırımı yoktur ancak dediğimiz gibi etik dışıdır. İpotek karşılığı çekilen ihtiyaç kredilerinde bankalar genel olarak aynı gün onay vermekte olup bazı bankalar ipotek verdiğiniz ürüne göre sigortanız olup olmadığına bakmaksızın kredi de verebilmektedir.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan