Kredinotum.com

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

Bankalar ürün ve hizmetlerinden yararlandırırken tüketicilerin bazı kriterlerde özellikle finansal derecelerde iyi seviyelerde olmalarını talep etmektedirler. Bu kriterlerde iyi bir seviyeye sahip olan tüketiciler finansal yaşantılarını sürdürebilmek için bankaların sunmuş oldukları ürünlerden ve hizmetlerden kesintisiz olarak yararlanabilmektedirler. Özellikle konut kredisi, taşıt kredisi, tüketici kredisi ve ihtiyaç kredisi seçeneklerinden yararlanabilmek için tüketicilerin ve kurumların finansal faaliyetlerini bir skoraj ile ifade eden kredi notunun kabul görür oranda olması gerekmekte ve en az riskli müşteri olarak nitelendirilen bölmede yer alması gerekmektedir. Daha sonrasında ise kişilerin kullanacak oldukları kredi tutarlarının geri ödeme planlarına uyumlu bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için düzenli bir aylık gelirinin olması şarttır. Böylece banka vermiş olduğu kredinin geri ödemelerini garanti altına almış olmakta ve riski en aza indirmektedir.

Günümüzde pek çok kişinin sigortasız olarak çalıştığı düşünüldüğünde ve acil nakit ihtiyaçları doğrultusunda kredi başvurusu yapmak istemesi halinde sigortası olmayana kredi veren bankalar var mıdır sorusu akla gelmektedir. Kredi ürünlerini kullandırırken hassasiyet ile çalışmakta olan bankalar bordrolu olarak çalışan tüketiciler için gelir ve gider dengesinin belli oranda olması ve belgelendirilmesi halinde kredi taleplerinde kolaylıklar sunmaktadır. Ancak kredi başvurusu esnasında sigortası olmayan kişinin de hesapları incelenmektedir. Altı aylık sigorta priminin yatırılması halinde kişinin çalışmıyor olması durumunda dahi kredi kullanabilmektedir.

Altı aylık sigorta primi koşulunun sağlanması halinde de bankalar kişilerin gelirlerini belgelemelerini talep etmektedir. Belirlenen aylık bir sigorta pirimi sahibi olmak başvuru öncesinde gerekli olduğu gibi kredi kullanılabilmesi için ne yazık ki yeterli olmayabilmektedir. Bu durum da ise kişinin sigortalı olarak çalışmıyor olsa dahi gelir durumunu gösteren bir evrakın bankaya beyan edilmesi zorunlu kılınmaktadır. Ancak kişinin bir mülk sahibi olması çalışmaması durumunda kredi kullanabilmesine olanak sunmaktadır. Çünkü bir gayrimenkul sahibi olmak bankalar nezdinde düzenli bir gelir kaynağı niteliği taşımaktadır. Mal beyanının yapılması ile kredi başvurularının sonuçlarını olumlu yöne çevirebilmek mümkündür.

Yukarıda belirtilmiş husus ve şartlara uyum sağlanması halinde sicili ve kredi puanı temiz bir kişinin tüketiciye kefil olması durumunda da bankadan kredi kullanması kolaylaştırılabilmektedir. Ayrıca kişi bankalar ile aktif olarak çalışmakta olan birisi ise ve kabul görür tutarda bir vadeli mevduat hesabı ya da banka hesaplarında otomatik ödeme talimatı bulunuyor ise yine bankadan kredi çekebilme olasılığı artmaktadır.

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.