Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2017

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2017
Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2017

Her ne kadar ülkemizde sigortasız olarak işçi çalıştırmak yasal değilse de, herkesin sigortalı olarak çalışmadığı herkesin bildiği gerçeklerden biridir. Sigortalı çalışmayan kişiler de zaman zaman elbette kredi çekmek için başvuruda bulunmayı istemektedir ve bankalar da bu durumun bilincindedir. Bu nedenle Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2017 yılında da bu gibi tüketicilerin isteklerine yanıt veriyor. Sigortalı olmadan kredi çekmek aslında kolay bir işlem değildir. Bankalar, kredi verecekleri kişiler için sigorta belgesi talep etse de, düzenli şekilde maaş alabildiklerini belgeleyen kişiler, bankalardan kredi talebinde bulunabilmektedir.

Bununla birlikte bankada yeterli oranda birikmiş paranın olması da bankanın kişilere kredi vermesine olanak tanımaktadır. Kişinin ev sahibi olması ve evinin de kirada olmasın durumunda, kira gelirini gösteren belge de banka için yeterli olacak ve kredi çekmeye olanak sağlayacaktır. Bir bankadan kredi talebinde bulunmak, biraz da banka ile olan iletişime bağlı olmaktadır. Sigortası olmayan kişilere kredi vermekte olan bankalar ayrıca bu duruma da dikkat etmektedir. Daha önce sigortalı iken bankadan kredi çekmiş olan kişiler için de, banka geçmiş kayıtlara bakarak, sigortası olmayan kişiye 20 bin TL’ye kadar kredi çekme imkanı tanımaktadır.

Bankaların sigortası olmayan kişilerde aradığı kriterler söz konusudur ancak aslına bakılırsa günümüzde pek çok banka öğrencilere hatta ev hanımlarına dahi kredi vermektedir. Tabii garanti olarak göstereceğiniz arsa, ev, araba ya da üstünüze kayıtlı ve değeri yüksek olan bir mal söz konusu ise sigortası olmayan kişilere kredi vermekte olan banka sayesinde, kredi çekme olasılığınız yükselecektir. Kirada olan bir eviniz söz konusu ise, kira gelirini gösteren belgeyi bankaya vererek kredi talebinde bulunmanız da mümkündür. Gelir belgesi olmadan ve kefilsiz olarak isteyen herkese kredi vermekte olan pek çok banka tüketici kredisi başvurularında büyün çoğunluğu kabul etmektedir.

Hemen hemen bankaların hepsinde, kredi başvurusu yapmış olan kişilerde genel olarak baktıkları ilk şey, kişinin 6 aylık sigorta primlerinin yatıp yatmadığı durumudur. Dolayısı ile sigortalı olarak çalışmakta olmayan kişilerin kredi talebinde bulunması da zor bir durum olabiliyor. Oysa, çeşitli tüketici kredisi ya da ihtiyaç kredisi talep etmek için sigortalı olarak çalışmak gerekmiyor. Sigortasız olan kişilere kredi vermekte olan bankaların aracılığıyla kredi talebinde bulunmak isterseniz, kredi çekeceğiniz ya da diğer bankalar ile düzenli ilişkilerin olması da yeterli olacaktır. Özellikle de hesabınızda yeterli oranda birikmiş paranız varsa kolayca kredi çekebilirsiniz.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan