Krediler

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2017

Güncelleme:

Ülkemizde uygulanmakta olan kanunlara göre sigortasız işçi çalıştırmak suç teşkil etmektedir. İşçi iş kazasına uğrar ya da meslek hastalığına tutulursa sigortasız çalıştığı süre boyunca sigortalıymış gibi işlem görür ve bu durumda işveren sigortasız eleman çalıştırdığı süre kadar hem para cezası alır hem de hakkında cezai işlem uygulanır. Ancak bu grubun dışında bir de herhangi bir işte çalışmayan ve meslek icra etmeyen kişiler de bulunmaktadır. Bunlar ev hanımları, öğrenciler gibi kimselerdir.

Sigortası Olmayan Kişiler Bankalardan Kredi Alabilir mi?

Bankalar kredi vermek konusunda genelde sigortalı çalışan, aylık düzenli bir geliri olan ve kredi taksitlerini geri öderken zorlanmayacak kişilere kredi verme konusunda daha isteklidir. Ancak bu durum sigortasız kişilerin kredi alamayacağı anlamına gelmemektedir. Sigortasız olmasına rağmen büyük bir malvarlığına ve yüksek bir gelire sahip olan,   bankacılık sicili temiz olan ya da kredi notu yüksek olan kişiler de bankalardan kredi alabilmektedir.  Ayrıca üzerinize kayıtlı bir ev ya da araba var ise bankalar size kolaylıkla kredi verecektir. Bunun nedeni ise böyle bir malvarlığınız olduğu zaman banka kendisini deyim yerindeyse garantilemiş olmaktadır.  Hatta bazı bankalar malvarlığınız üzerine ipotek kurarak kredi vermektedir. Ancak kişi bankaların kara listesine düşmüşse kredi almak bir hayalden öteye gidemeyecektir.

Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Finansbank Sigortasız Kredi: Faiz oranlarının düşük tutulması kredi çekmek isteyenleri bu bankaya yöneltmektedir.  Telefon ve internet bankacılığı aracılığıyla kredi verilmektedir.

ING Bank Sigortasız Kredi: Bu bankadan kredi çekmek istiyorsanız kredi notunuzun yüksek olması en önemli şarttır. Banka sigortasız kişilere, işsizlere de belli miktarda kredi imkânı sağlamaktadır.

Halkbank Sigortasız Kredi: Sigorta ve kredi notu konularında rahat davranan bir bankadır. Devlet destekli olmasına bağlı olarak kredi çekme konusunda daha makul durmaktadır.

Yapı Kredi Sigortasız Kredi: Kredi çekenlerin en çok rağbet ettiği banka 10.000 TL’ye kadar sigortasız kişilere kredi imkanı sunmaktadır. Faiz oranları düşüktür.

Denizbank Sigortasız Kredi: İhtiyaç kredisi adı altında krediye ihtiyacı olanlara kredi veren bankada üst limit 10.000 TL’dir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı