Şubeye Gitmeden Kredi Nasıl Alınır

Şubeye Gitmeden Kredi Nasıl Alınır
Şubeye Gitmeden Kredi Nasıl Alınır

Teknolojinin gelişmesi birçok konuda insanlara kolaylık sağlamaktadır. Bu gelişmeden nasibini alan alanlardan birisi de bankacılık sektörüdür. Şubeye gitmenize gerek kalmadan birçok işlemi internet üzerinden ya da mobil telefonlarınız aracılığı iyi yapabiliyorsunuz. Bu aşamada da Şubeye Gitmeden Kredi Nasıl Alınır sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Otomatik ödeme talimatı verebilir, EFT ve Havale yapabilir, çeklerinizi takip edebilir ve bankacılık ile ilgili çok sayıda işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede bankalar müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. İşleri nedeniyle iş yerinden ayrılamayan kişi kolayca bankacılık ile ilgili tüm işlemleri tek bir tık ile yapabilmektedir.

Son yapılan çalışmalar sayesinde artık banka şubelerine gitmeden kredi çekme şansına dahi sahipsiniz. Birçok banka bu konuda sizlere hizmet sunmak için web siteleri oluşturuyor. Bu siteleri ziyaret ederek, istediğiniz kredi miktarını girdikten sonra banka müşterisiyseniz bu kredi talebinizi banka internet şubesi üzerinden kolayca yapabiliyorsunuz. Bu uygulama hayata geçmeden müşteriler bankaya gelerek kredi çekme talebini bildirmeleri gerekiyor. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra birçok evraka imza atmak zorunda kalıyordunuz. Kredi çekme süreniz giderek uzayarak gidiyordu size o an lazım olan parayı almak için belirli bir süre beklemek zorunda kalıyordunuz.

Ancak bu uygulamalar sayesinde çok kısa süre içerisinde size geri dönüş yapılabiliyor. Yeni bankacılık kanunu sayesinde tüm bankalar bilgilerini tek bir havuzda toplamak için birleştiler. Bu sayede tek tek bankalara giderek müşteri hakkında bilgi toplamaya gerek kalmadan kimlik bilgilerinin girilmesi ile sizin hakkında tüm bankaların paylaştıkları bilgilere kolayca ulaşabilme şansına sahip oluyorlar. Bu işlemin süresinin kısalmasına yardımcı oluyor. Bankaya gitmeden bu şekilde kredi başvurusu yapma şansına sahipsiniz. Banka onay verdikten sonra imzalamanız için kurye yoluyla kredi sözleşmesi gönderiliyor. Kurye tarafından sözleşmenin imzalandığına dair mesaj bankaya ulaştırıldıktan sonra sözleşme bankaya ulaşmadan krediniz hesabınıza aktarılmış oluyor.

Bankalar arasında farklılık gösteren bir uygulamadır. Genel olarak maksimum 36 ay’a kadar bu kredi imkanı müşterilerine tanınmaktadır. Ancak kredi miktarı bankanın sunduğu hizmete göre farklılık gösterebiliyor. 10.000 TL limit koyan bankalar olduğu gibi 20000 TL kredi kullanımına imkan veren bankalarda vardır. Gerekli araştırmaları yaparak sizin ihtiyaç duyacağınız miktarda krediyi verecek olan banka ile iletişime geçebilirsiniz. Bankanın hazırlamış olduğu kredi talep formunu doldurma işleminiz çok kısa bir zamanınızı alacaktır. Kredi talebi butonuna basarak kredi talebinizi hızlıca iletebilirsiniz. Günlerce ya da haftalarca kredinin onaylanıp onaylanmadığını beklemenize gerek yoktur. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde banka tarafından size olumlu yada olumsuz olarak geri dönüş yapılacaktır.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan