Tarım Kredisi Nasıl Alınır 2017

Tarım Kredisi Nasıl Alınır 2017
Tarım Kredisi Nasıl Alınır 2017

Tarım Kredi Kooperatifi ile Ziraat Banka’sının birlikte yürütmekte olduğu tarım kredisi pek çok ihtiyacın sağlanması amacını taşıyan kısa ve uzun vade seçenekli krediler sunmaktadır. Ayrıca Tarım Kredi Kooperatifi ile Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu bu krediler çeşitli ihtiyaçlar için de sınıflandırılmıştır. Tarım kredilerinin çeşitli olmasının amacı ise her ihtiyacı karşılayabilecek özellikteki kredilere ulaşma imkanını sağlamayı hedeflemektedir. Yazı içerisinde tarım kredisi ve çeşitli bilgilere ulaşabileceğiniz gibi tarım kredisi nasıl alınır 2017 sorusunun yanıtını da bulabilirsiniz.

Tarım Kooperatifi ile Ziraat Bankası’nın ortaklığı ile sunmuş olduğu bu kredi imkanları için öncelikle bireylerin ve firmaların ihtiyaçlarını belirleyerek işlemlere başlaması önerilmektedir. Belirlenen eksikler ve ihtiyaçlar ile kısa ya da uzun vade imkanları ile kredi çeşitlerinden yararlanılması alınan kredinin daha faydalı bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Kısa vade seçeneğine sahip olan krediler en çok bir yıl vadeli kredi seçenekleridir. Kullanılan bu kısa vadeli krediler fidelerin, tohumların ve kimyevi gübrelerin alınmasında yardımcı olmaktadır. Bu harcamalar ve ihtiyaçlar yüksek miktarlara ulaşmadığı için kısa vadeli krediler ile karşılanabilmektedir.

Diğer bir kredi seçeneğiyse genel ihtiyaç kredisi türüdür. Bu kredi çeşidinde en büyük hedef, üretim aşamasındaki tüm eksiklerin ve giderlerin sağlanmasıdır. Firmanın veya kişilerin ihtiyaç duydukları nakit para genel ihtiyaç kredisi ile karşılanabilmektedir. Bu kredi türünde kullanılan kredi nakdi farklı şekillerde işletme adına harcanabilmektedir. Genel ihtiyaç kredileri en çok bir yıl vadeye sahiptir. Ayrıca firmanın akaryakıt giderlerinin de karşılanabilmesi için akaryakıt kredisi başlığında krediler de verilmektedir. Akaryakıt kredisi üretimde kullanılan akaryakıtların ya da madeni yağların karşılanabilmesi için verilmekte olup, finansal destek sağlanması için kolaylıkla verilmektedir. Akaryakıt kredisi seçeneği ise en çok bir yıl vadeli olarak kullanılmaktadır.

Kısa vade seçeneğine sahip olan ihtiyaç kredisi seçeneğine ek olarak orta vadeli ihtiyaç kredileri de mevcuttur. Orta vadeli krediler ise araç gereç kredileri, tarımsal sulama kredileri ve hayvancılık için gelişmeler kredileri olarak gruplandırılmaktadır. Orta vadeli kredi seçeneklerindeki en temel hedef diğer kredi seçeneklerinden farklıdır. Firmaların gelişmesini ve ürün ağı ile üretim teknolojilerini ilerletmesini hedef almaktadır. Kredi limitleri ise 50.000 TL’dir. Krediler Merkez Birliği onaylı olup, de en fazla kredi kullanma tutarı ise 500.000 TL’dir.

Tarım kredisi nasıl alınır 2017 sorusuna gelecek olursak Tarım Kredi Kooperatifi ile Ziraat Bankası ortaklığında sunulan kredi imkanlarını ilk olarak “Tarım Kredi Kooperatiflerinden Tarımsal Üretime Yönelik Krediler” başlığı altında incelemek mümkündür. Kredi türleriyle ilgili detaylı tüm bilgilerin bulunduğu bu başlık içerisinde başvuru esnasında verilecek teminatlar gözden geçirilerek verilebilen teminatın kararlaştırılması gerekmektedir. Kredi başvurusu sonucunda Merkez Birliği incelemelerini yapmakta ve sonrasında kredinin onaylanıp onaylanmayacağını bildirmektedir.

Tarım Kredisi Nasıl Alınır 2017
2 (40%) 1 yıldız
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan