TC No ile Kredi Notu Sorgulama

TC No ile Kredi Notu Sorgulama
TC No ile Kredi Notu Sorgulama

Kredi Kayıt Bürosu tarafından Findeks markası ile birkaç dakika içerisinde kredi notunuzu ve kredi risk raporunuzu görüntüleyebiliyorsunuz. Bu yazımızda sizlere TC no ile kredi notu sorgulama işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağım. Öncelikle bunun için findeks.com üyeliğinizin olması gerekir. Eğer daha önce hiç findeks.com’a üye olmadıysanız aşağıdaki aşamalarda beraber öncelikle findeks.com’a üye olalım. Findeks.com’a giriş yapıp sağ üst bölümdeki yeşil alan üzerinden GİRİŞ YAP butonuna basıyoruz. Açılan sayfada yine sağ üst bölümde turuncu olarak belirlenen YENİ ÜYELİK sayfasına girebiliyoruz. Bu sayfaya direkt girmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdi TC No ile Kredi Notu Sorgulama Yapalım

Karşımıza gelen formu tamamen eksiksiz ve hatasız dolduruyoruz. Eğer mobil imza aboneliğiniz varsa hiç form doldurmadan direkt olarak mobil imza bölümünden mobil imza işlemlerini gerçekleştirerek mobil imza girişi yapabilirsiniz. Form doldurma sonrasında güvenlik aşamaları ve mobil onay kodu işlemleri gerçekleşecektir. Bu işlemler sonrasında direkt olarak findeks.com kullanıcı hesabımıza erişim sağlamış olmanız gerekiyor. Findeks hesabınıza giriş sonrasında sol menüde bulunan Findeks Kredi Notu Öğrenme alanına gidiyoruz. Bu alanda 2 seçenek olacaktır. İlk seçenekte kredi notumu almak istiyorum, diğer seçenekte ise kredi risk raporumu da almak istiyorum. Sadece kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız kredi risk raporu almak istiyorum seçeneğini iptal ediniz.

Eğer kredi risk raporunuzu da almak istiyorsanız sayfadaki eksik alanları doldurarak devam edip ilerleyiniz. İlk alımlarınızda risk raporunuzu almanızı öneriyorum. Bu sayede bankacılık geçmişinize dair tüm kredili işlemlerinizde gecikme ve var olan ödemelerinizin tamamını detaylı olarak görebilirsiniz. Kredi notu sorgulama adımından sadece kredi notunuz görüntülebilmekte olup bankacılık işlem raporunuz görüntülememektedir.

Eğer kredi notunuz 0 ile 900 arasında çıktıysa kredi notu yükseltme taktikleri adlı yazımızı okumanızı öneririz. Kredi notunuz eğer 900 ile 1300 arasındaysa kredi risk raporunuzu satın alarak kredi notunuzun neden düşük olduğunu incelemenizi öneririz. Eğer kredi notunuz 1300 ile 1900 arasındaysa iyi bir banka müşterisisiniz anlamına gelmektedir. Ancak neden kredi notum 1900 değil de 1300 diye merak ediyorsanız kredi risk raporunuzu alarak bununla ilgili araştırma yapabilir, bu yazımız altındaki yorum bölümünden uzmanlarımıza sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan