Teb Arsa Kredi Başvurusu ve Kredi Detayları

0
38 views
5 (100%) 1 vote

Ülkemizin son dönemlerinde en fazla gelişim gösteren sektörlerinden birisi haline dönüşen inşaat, yatırımcılarına ciddi anlamlarda büyüme olanakları sunmaktadır. Paralel olarak konut fiyatlarına da yansımakta olan bu büyüme aşamalarında da ister istemez arsa fiyatlarının da artış gösterdiğini söylemek gerek. Özellikle konut ihtiyacının her zaman güncel bir yapıda yön bulduğunu göz önüne alacak olursak, arsa satın alımları ile geleceğe dair çok daha sağlam yatırımlar gerçekleştirme fikri gerçekten cazip gelebilir. Tabii bu hususta da geleceğe yönelik yatırım planları yapan yatırımcılar ile firmaların genellikle arsa satın alımlarına odaklandığını da bilmenizi isteriz. Bu durumun farkında olan banka yönetimleri de tüketicilerin mevcut ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla çeşitli arsa kredisi oluşumları ile faaliyet göstermektedir. Öyle ki birbirinden farklı işleyişleri elinde bulunduran TEB Bankası da, pek çok müşterisi için oldukça cazip kredi seçenekleri sunmaktadır.

Biz de sizler için mevcut yazımızda TEB arsa kredisi kapsamında ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilere dair açılamalar yaparak ilerlemek istedik.

Arsa Satın Alımlarında TEB’ten Cazip Kredi

Bilindiği üzere TEB, Türkiye’nin en köklü yatırım bankalarından biri olarak faaliyet sunmaktadır. Özellikle bu bankanın müşterilerine sunmuş olduğu güvence, hem güvenilir hem de ileri seviyeli bir ekonomik işleyişi gözler önüne sererek şekil alır. Bu doğrultuda da arsa almak isteyen müşterileri için 60 aya kadar uzanan vadelerle sunduğu kredi imkanını bir hayli özel tutan banka yönetimi, faiz oranını da 1.45 olarak belirlemiştir. Bununla birlikte en az binde on beş oranında kredi tahsis ücreti almakta olan TEB ailesi, sigorta, ekspertiz ücreti ve ipotek kurulum ücreti gibi masrafları da kendi bünyesi tarafından bulundurmaktadır.

TEB Arsa Kredisi Şartları

Müşterileri için etkili bir kredi işlevselliği tanımakta olan TEB’in bu hususta da mevcut kredi için en önemli şartın ev sahibi olmak şeklinde belirlediğinin altını çizelim. Zira bu krediyi çekebilmek adına eviniz olması ve bu eve ipotek konulması gerekiyor. Genel hatları ile garantici bir oluşum olarak bu şartı ortaya koyan TEB, bu sayede de karşılıklı bir garanticilik unsurunu da gözler önüne sermektedir. Bu aşamalarda sizler ilk etapta biraz kafa karıklığı yaşamış olsanız da , düzenli  gerçekleşecek olan ödemeler dahilinde de herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmayacağınızı da bilmenizi isteriz.

 

Başvuru ve Ödeme Planı

TEB Arsa kredisi başvuruları  TEB banka şubeleri üzerinden gerçekleşmektedir. Sizler en yakın TEB şubesine giderek mevcut arsa kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Burada yetkili personel sizlerden gerekli evrakların tamamlanmasını istemiş olacak. Herhangi bir kefil şartı bulunmaksınız gerçekleşecek olan bu başvuru sonuçlanması ile de sizler mevcut kredinize sahip olabilirsiniz.

Son olarak TEB arsa kredisi ödeme planının da 60 ay vadeli şeklinde 100 Bin TL’ye ayda 2.506 TL şeklinde olacağını bilmenizi isteriz. Daha fazla bilgi için en yakın TEB şubesine de gidebilirisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER