Kredinotum.com

TEB Hesap Açma

Türk Ekonomi Bankası vadesiz hesapları üzerinden tüm birikimler güvenli bir şekilde değerlendirilebilmekte ve ihtiyaçlar doğrultusunda para çekilebilmektedir. TEB hesap açma işlemleri ile vadesiz TL hesabı kullanan banka müşterileri bu hesaplar üzerinden otomatik ve düzenli ödeme talimatları verebilmekte olup, kredi kartı ve çek ödemeleri gibi işlemlerini yürütebilmektedir. Para transferlerinin kolayca gerçekleştirilebildiği bu hesaplara kişinin talebi doğrultusunda Kaynak Hesap tanımlanabilmekte ve hesap içerisinde para olmadığı durumlarda limit dahilinde para çekilebilmektedir.

Türk Ekonomi Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu bu avantajlı seçeneklerden yararlanmak ve TEB hesap açma işlemleri ile vadesiz hesap sahibi olmak isteyen kişiler bankanın herhangi bir şubesine başvuruda bulunarak vadesiz hesaplarını açtırabilmektedirler. Ayrıca hesapla ilgili olan tüm işlemler de bankanın şubeleri üzerinden yapılabileceği gibi TEB internet şubesi ve 444 0 666 TEB Telefon Şubesi üzerinden de kolayca yürütülebilmektedir. Ayrıca ATM’ler üzerinden de bu hizmetlerden yararlanılabildiği gibi öğle tatillerinde çalışmakta olan şubelerden de hizmet almak mümkündür.

TEB hesap aşma işlemleri sonrasında açılan vadesiz hesaplardan dönemlik olarak yıllık hesap işletim ücreti tahsil edilmektedir. Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında dört aylı dönem olarak tahsil edilen hesap işletim ücretlerinin bakiyenin yetersizliği durumunda devam eden aylar içerisinde hesapta yeterli bakiye olması halinde kısmi olarak tahsil edilmektedir. Ancak son 180 gün hareket görmemiş olan bireysel müşteri hesapları üzerinden hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir.

Mevcut vadesiz hesapları üzerinden bankaların hesap işletim ücreti başlığında herhangi bir tutar tahsil etmesini istemeyen tüketiciler birtakım yollara başvurmakta ve bu ücretin banka tarafından tahsil edilmesinin önüne geçmektedir. Vadesiz hesap üzerinden belli sayıda ve faturalara otomatik ödeme talimatı verilmesi ile banka bu hesap üzerinden hesap işletim ücreti tahsis edememektedir. Bu durum sonucunda da hem tüm faturalar düzenli olarak ödenmekte hem de hesap işletim ücreti ödenmesine gerek kalmamaktadır.

TEB Hesap Açma
Yıldızlandır

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.