Kredinotum.com

TEB Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Günümüzde pek çok kredi kartı kullanıcı yanlış kullanım sonucunda ya da maddi sıkıntılar sebebi ile kredi kartı borçlarını ödemekte güçlük çekmektedir. Bunun yanı sıra ödenemeyen kredi ve kredi kartı borçları sebebi ile de takibe düşmüş kredi kartı sahibi bulunmaktadır. Bu durumların yaşanmaması ve takibe düşülmemesi için tüketiciler mevcut kredi kartı borçlarında yapılandırmaya giderek daha düzenli bir finansal yaşam elde edebilmekte ve sicilleri olumsuz yönde etkilenmemektedir. TEB kredi kartı borcu yapılandırma işlemi tüm banka müşterilerini kapsamakta olup, kredi kartı borçlarını ödemekte güçlük çeken müşteriler için geliştirilmiştir. Mevcut kredi kartı borcunun yapılandırılabilmesi için öncelikle banka yetkilileri ile görüşme yapılması gerekmektedir.

Ülke genelinde bankalarda yapılandırma işlemleri için ayrı bir birim bulunmaktadır. TEB’de bulunan borç yapılandırma birimi ile yapılan görüşmeler esnasında işleyiş hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. TEB’in telefon bankacılığı hizmetinden yararlanarak borç yapılandırma işlemleri hakkında da bilgi almak mümkündür. 0850 200 666 numaralı TEB Telefon Şubesi’ni arayarak kredi kartı borcunun yapılandırılması ve gerekli işlemler hakkında bilgi alarak da bu bilgiler doğrultusunda bankanın şubesini ziyaret etmek mümkündür.

Bu hizmetlerin yanı sıra internet bankacılığı üzerinden de yapılandırma işlemlerini yürütmek ve yapılandırma işlemleri hakkında bilgi almak mümkündür. TEB bankasının resmi internet sayfası için tıklayınız. Ayrıca sayfa içerisinden en yakın banka şubesine ulaşabilmek için de bir sekme bulunmakta ve bu sekme içerisinde tüm TEB şubeleri bulunmaktadır. Banka şubesinde yetkili ile yapılan görüşmeler sonrasında yetkilinin beyan ettiği dilekçe örneği ile birlikte yapılandırma işleminin başvuru süreci başlamaktadır.

Bankanın takip birimi ile yapılan görüşmelerde kredi kartı borçlarının ödenemediği ve yapılandırılma yapılması ile durumun iyileştirilebileceği anlatılmalıdır. Bunun sonucunda da bankalar müşterilerinin yapılandırma başvurularına olumlu yanıt vermekte ve ayrıca bu yapılandırma işlemlerinden de belli oranda faiz tutarı elde etmektedirler. Bu faiz tutarları bankaların çalışma prosedürlerine bağlı olarak değişmekte olup, kredi kartı borcunun yeniden hesaplanması ile belirlenen vadelere bölünmektedir. Böylece kolay ödeme seçenekleri ve kredi kartı borcu taksitleri oluşturulmaktadır. Böylece TEB kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri müşterinin ve bankanın lehine olarak sonuçlanmaktadır.

TEB Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • ben yapilandirma yaptırdım kartima fakat kullanıma kapalı şuan geri actirmak istiyorum yapilandirma da olan kredi kartı geri kullanilur hale nasil olur?? bilen varsa yardimci olabilir mi

  • Ben seddar kredi kartı borcum var ben bunu yapılandırmak istiyorum gaziantep şubeden bir tlf verdiler aradım ama benim yapılandırma yapamayacağımı söylediler ben çok zor durumdayım başka banka kartlarımda vardı onlarda yapılandırma yaptım ama teb sorun çıkardı lütfen yetkili kimse bu yazıma cevap istiyorum NOT: ben borcumu ödemek istiyorum lütfen yardımcı olun teşekkür ederim şimdiden

    • Konuyla ilgili baskı yapmanızı öneririm. Eğer yapılandırma tekliflerinizi kesinlikle kabul etmiyorlarsa ek bir kredi çıkartarak taksitlendirme yapmalarını isteyebilirsiniz. Buna da red verirlerse borcu ödemekten başka çareniz kalmamaktadır.

  • kredi kartı borcumu şuana kadar ödeyemedim . borcumu yapılandırarak aylık taksitler halinde ödemek istiyorum . yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler