Ticket Paraya Çevirme, Ticket’ ı Nakite Çeviren Yerler

Ticket Paraya Çevirme, Ticket’ ı Nakite Çeviren Yerler
Ticket Paraya Çevirme, Ticket’ ı Nakite Çeviren Yerler

Günümüzde pek çok firma çalışanlarına yemek olanakları sunamaması durumunda yemek paralarını vermekte ya da ticket aracılığı ile aylık olarak hesaplanan yemek masraflarını karşılamaktadır. Bu yöntem pek çok şirket tarafından kullanılan bir yöntemdir. Kredi kartı gibi kullanımı kolay ve içerisinde aylık olarak hesaplanan bakiyesi bulanan bu kartlar aracılığı ile yemek yenilmesi mümkün olduğu gibi tüm gıda alışverişleri anlaşmalı olan mağazalarda rahatlıkla yapılabilmektedir.

Pek çok firmanın yemek vermek ya da yemek çıkarmak yerine ticket kart ile çalışanlarının yemek ücretlerini ödemesi nedeni ile bu kartın geçerli olduğu market ve restoranların sayısı da her geçen gün artış göstermektedir. Bazı ticket kart kullanıcıları için aylık hesaplanan bakiye fazla gelebildiği gibi bazı kullanıcılar ise bu ticket kartı kullanma ihtiyacı duymamaktadır. Bu durumda da ticket karttaki bakiyenin her ay yenilenmesi söz konusu olduğu için nakite çevirme hususu gündeme gelmektedir.

Ticket karttaki bakiyenin her ay düzenli olarak yenilenmesi ve eski bakiyenin silinmesi gibi nedenlerden dolayı ticket bozdurmak isteyen kişiler bir takım alternatif seçenekler aramaktadırlar. Bu durumda ise kredinotum.com adresinde de ifade edildiği ve ayrıntılı bir şekilde anlatıldığı gibi kartın geçerli olduğu marketlerden yalnızca gıda alışverişi yapılarak kullanılabildiği görülmektedir. Ancak bazı kurumlar birikmiş ticket kartların kırılmasına olanak sunmaktadır. Bu kırılma işlemi sonrasında da ticket nakite çevirme işlemi sağlanmış olmaktadır. Yani karttaki tüm bakiye nakde dönüştürülmektedir.

 

Ticket nakde çeviren pek çok yer bulunmaktadır. Ancak özellikle büyük şehirlerde ve AVM’lerin olduğu bölgelerde bu işlem kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu kırdırma ve bozdurma işlemi esnasında belli bir komisyon verildiği de belirtilmelidir. %20 ile %30 oranında değişmekte olan bu komisyon karşılığında karttaki bakiyenin kalan kısmını elde etmek mümkündür. Ayrıca kart sahiplerinin uygulamış olduğu bir takım farklı yöntemler de bulunmaktadır.

Alışveriş yapan kişilerin nakit paralarını alarak ödemeyi kart ile yapan kişiler de mevcuttur. Bu yöntem aracılığı ile hem karttaki bakiye kullanılmış olmakta hem de kişi alışveriş esnasında ödeyecek olduğu tutarı kart sahibine vermektedir. Bu uygulama komisyon verilmemesi nedeni ile bozdurma işlemine göre daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Ayrıca bozdurma işlemi için ticket geçerli mağaza ve marketlerden yardım alarak da işlem yapılabilmektedir. Ancak her market ve mağaza belli bir komisyon talebinde bulunabilmektedir. Bu nedenle kartın direkt olarak alışverişlerde ve harcamalarda kullanılması daha çok karlı olacaktır.

Ticket Paraya Çevirme, Ticket’ ı Nakite Çeviren Yerler
4.2 (84%) 5 yıldız
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan