Kredinotum.com

Tüketici Kredi Vadeleri Uzayacak mı

Hepimiz, genellikle çok miktar da , az bir miktar da olsa bir kredi kullanmışızdır. Her kesimin kendi ihtiyaçlarına göre kredi çeşitleri artmakta, bu kredi çeşidi artarken de bunun geri ödeme şekilleri değişiklik göstermektedir. Ülkemizde, yeni yeni kredi kullanımının artması ile birlikte iç piyasada nakit bazlı akışın biraz olsun artması, satıcıyı ve alıcıyı sevindirse de bu nakit kredi miktarının iç piyasada fazla bir süre dolaşmaması ayrı bir konu olarak, akıllarda soru işareti bırakıyor.

Bu nedenle sizlere tüketici kredi vadeleri uzayacak mı ile ilgili araştırmasını yaparak bilgi aktaracağız. Türkiye’de bankacılık sektörünün hızla gelişmesi ve ürün yelpazesinin artması ile birlikte, bankalara yönelen bireysel kullanıcı sayısında yıldan yıla, gözle görülür bir artış görülmekte.

Bu artış genellikle kredi ihtiyacı olarak, bankacılık projeksiyonlarına yansımaktadır. Yıldan yıla artarak devam eden bu kredi kullanım miktarı ne olur bilinmez ama bu kredilerin geri ödeniş süresi olarak çok değişkenlikler göze çarpmakta. Bu değişkenliklerin net olarak bilinmemesi de üzerinde konuşulacak belli başlı konulardan biri gibi görünüyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçimlerden önce yaptığı, birkaç demeçte de belirttiği gibi BDDK üzerinden bu tüketici kredilerinde olan geri ödeme vadeleri’nin 36 aydan 48 aya kadar çıkarılması için çalışmaların başlatıldığı, seçim sonrası BDDK gündemine alınarak en hızlı bir şekilde sonuca kavuşması için çalışmalar sürüyor.

Yakın bir zaman olarak nitelendirilen-kesin bir tarih gözükmüyor- bu dönemin, seçimlerde geçtiği için en yakın tarihte hızla çözüme kavuşturulması bekleniyor. Özellikle, bireysel kredi kullanım vadelerinin BDDK gündemine en hızlı bir şekilde alındığı haberleri, gündemde sık sık en üstte duruyor. Bu kredi vadelendirme çalışmalarının hızlanması ile birlikte 3 yıl olan vade süresinin, 4 yıla kadar çıkarılması hedefleniyor.

Tüketici Kredi Vadeleri Uzayacak mı
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • kredi notu sen bana cevap vermişsin güzel ben melediğimi kabul ediyorum ama esas koyunluğu sen yapıyorsun, koskoca devletin yetkilileri çıkıyor kredi vadesini uzatacağız, banka promosyonu vereceğiz şöyle yapacağız böyle yapacağız yalan söylüyorlar, zaten yapacakları varsa yaparlar kendilerine yapılacağı bir günde yapıyorlar, zaten sen makarna bulgur yemekten kafan durmuş, sen makarnaya, kömüre, avanta paraya devam et

  • koyunlar neredesiniz ee beleş köprüden geçtiniz şimdide geçinde görelim eee adam ne yaptı yol yaptı ne yaptı yol yaptı o sizin köprü varya Osmangazi köprüsü üzerinden belli miktarda araç geçmesi gerekiyor geçmezse ne olacak bize kazık olarak dönecek yani geri kalan parası vatandaşın cebinden çıkacak meeeee

    • Yorum yaptığınız kişiler pek koyun değil ama siz gayet iyi koyun gibi “mee”liyorsunuz. Kulaktan dolma, x haber sitelerinin yorumları ile değil gerçek kanuni sözleşmeler ile yorum yapmadığınız, siyaseti sadece x haber sitelerinden KOYUN gibi takip ettiğinizi gösteriyor.

  • uyanın, fethedilen istanbulu bir daha fethetmek nedir, yoksa peygamberimiz fatihten sonra bir kişiyi bildirmişte bizimmi haberimiz olmamış?

  • Belli ki bu konuyu rafa kaldırmışlar… Bu şekilde halk sıkıştıkça sıkışıyor ve altından kalkamayacağı yükün altına giriyor. Sonunda da stres mutsuzluk ve huzursuzluk… Devletin artık vade ve faiz oranları konusunda duğmeye basması gerekiyor.. Yoksa halk çaresizlikten çalmaya ve hayatını devam ettirmeye çalışacak… Uyan artık devletimiz halk sizden adım bekliyor….