Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme
Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Yeni geliştirilen sistemler aracılığı ile tüm Turkcell kullanıcıları yalnızca bir SMS yardımı ile kredi notlarını öğrenebileceklerdir. Turkcell ve Kredi Kayıt Bürosu iş birliğinde yürütülmüş ve hayata geçirilmiş olan bu uygulama kapsamında Turkcell kullanıcıları tek bir SMS yardımı ile kredi notu sorgulaması yapabilmektedirler. Bu yöntemde Findeks Kredi Notu Öğrenme işlemleri SMS yardımı ile sorgulanabilmektedir. Kredi notunun ülke genelinde bankalar tarafından risk derecelendirmesinde kullanıldığı bilinmektedir.

Her bir tüketicinin geniş ödeme kayıtları ve performansları hakkında ön fikir vermekte olan kredi notu sorgulama platformları kolay kullanım sunduğu gibi bu uygulama da oldukça kolay ve pratik bir şekilde kredi notuna erişilmesine olanak sunmaktadır. Tüketicilerin geçmiş dönemlerde kullanmış oldukları kredi ve kredi kartı ürünlerinin ödeme performansları ve alışkanlıkları ile ilgili bilgilerin hesaplanarak oluşturulduğu kredi notları Findeks platformu üzerinden sorgulanabildiği gibi gönderilen bir SMS yardımı ile de sorgulanabilmektedir.

Bu işlem için bir Turkcell servisinin kullanılması gerekmektedir. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) güvencesi altında olan ve Findeks tarafından geliştirilmiş Turkcell servisini kullanmak için kişilerin SMS ile sorgulama yapması kredi ve kredi kartı başvurularından önce bankaların değerlendirmeleri hakkında bir ön fikir alınmasına büyük oranda yardımcı olmaktadır.

Yalnızca Turkcell kullanıcılarına sunulmakta olan Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme işlemleri iş ortaklıklarında, alışverişlerde ve kiralama gibi süreçlerde tüketicilerin işlemlerini hızlı bir şekilde yürütmelerine olanak sunmaktadır. Şahısların yanı sıra kurumsal kimliklerin ticari ortaklıklarında ve anlaşmalarında da önemli bir yere sahip olan kredi notları, güvenilirlik ve risk açısından da büyük rol oynamaktadır.

Turkcell ayrıcalığı ile bu işlemin gerçekleştirilmesi de oldukça kolaydır. Çok kısa bir zaman içerisinde çok az zaman harcayarak Turkcell SMS ile kredi notu öğrenme işlemi için T.C. kimlik numarasının yazılmasının ardından doğum tarihi yılını bir boşluk bırakarak yazarak 1122’ye kısa mesaj olarak göndermek yeterlidir.

[ads2]

SMS yardımı ile gönderilmiş olan bilgiler ışığında bir önceki kredi notu, mevcut kredi notu ve kredi notu seviyesinin bulunduğu SMS tüm Turkcell kullanıcılarına iletilmektedir. Tüketicilerin telefonları üzerinden yapmış oldukları bu sorgulamada telefon numarası ve T.C. kimlik numarası eşleştirilmektedir. İşlem bedeli kullanıcıların hatları üzerinden alınmakta olup, toplam 9 TL tahsil edilmektedir. Sorgulama işleminde elde edilmekte olan kredi notu seviyesi tüketicilerin risk durumlarını ve risk profillerini göstermektedir. 1 – 1900 aralığına sahip olan kredi notları en riskli kişiden en az riskli kişiye kadar ilerlemektedir.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan