Kredinotum.com

Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Bireysel müşterilere bankacılık hizmeti veren tüm bankalar genel olarak üniversite öğrencilerine kredi kartı vermektedir. Ancak ülkemizde bazı bankalar direkt olarak üniversite öğrencilerine kredi kartı vermek için kampanya düzenlemekte, neredeyse başvuru yapan ve daha önce hiç banka ile çalışmamış tüm üniversite öğrencilerine direkt olarak kredi kartı vermekteler.

Bizde bu yazımızda sizler için direkt olarak üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar araştırması yaptık ve 2016 yılında kredi kartını direkt olarak onaylı alabileceğiniz bankaları belirledik. Genel olarak aldıkları burs tarihleri ile ödeme tarihlerinin uyuşmaması, genel ihtiyaçları ile taksitli alışveriş yapamadıkları için kredi kartına ihtiyaç duyan üniversite öğrencileri, internet üzerinden uçak bileti, herhangi bir alışveriş yapmak için de kredi kartına ihtiyaç duymaktadır. Bu sorunlara çözüm getirmek için bankalar özel kampanyalar düzenleyerek, daha önce hiçbir banka ile çalışmayarak sıfır kredi notu veya 1900 kredi notuna sahip üniversite öğrencilerine 500TL’den başlayarak 2000TL’ye kadar limitli kredi kartı tahsis etmeye başlamıştır.

Bu kampanyaların öncülüğünü iş bankası yapmakta olup artık Yapı Kredi Play Kredi kartı ile bu kampanyaya dahil olmuştur. Ayrıca Akbank Axcess kredi kartı ile, Vakıfbank Kampüs Kart ile, Garanti Bankası Genç Bonus ile Ziraat Bankası da üniversite öğrencilerine kredi kartı tahsis etmeye başlamıştır. Genel olarak tamamen kefilsiz ve kart aidatı olmadan verilen bu kredi kartları için öğrenciler artık en fazla limiti verebilen banka ile çalışmak için arayışa girmiştir.

Genel olarak Yapı Kredi ve İş Bankası 500TL’den başlattıkları limitlerde geç ödeme yapılmaması durumunda 1. yılsonunda limitleri 1000TL’ye kadar çıkartmaktadır. Diğer tüm bankalar genel olarak 500TL limit verip üniversite sonu iş hayatına girene kadar limit yükseltmemektedir. Bu nedenle şuanda Türkiye’de en fazla Yapı Kredi ve İş Bankasının kredi kartları öğrenciler tarafından kullanılmaktadır.

Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.