Kredinotum.com

Vakıf Katılım Bankası Kimin

Mecidiyeköy’de merkez genel müdürlük binasının girişinde yer alan merkez şubesinde 120 personel ile çalışmalarına başlayan Vakıf Katılım Bankası, kamudan aldığı destekle faiz konusunda hassas olan yurt dışı fonlarının yurt içine getirilmesi ve Türkiye’nin islami finans merkezi olmasında öncü olarak rol alması hedeflenmektedir. Vakıf Katılım bankası kimin sorusunun çok fazla sorulması nedeniyle bu yazıyı hazırladık ve Vakıf Katılım Bankasının Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran olarak belirlenmiş olup yaptığı açıklamada “merhametli bankacılık” yaklaşımını planladıklarını söyledi.

2013 yılında kamu katılım bankası olarak kurulacağı açıklanan Vakıf Katılım Bankası, 27 şubat 2015 tarihinde izin alarak 17 şubat 2016 tarihinde BDDK tarafından faaliyet izni almış bulunmaktadır. Kuruluşunun akabinde hızlı bir şubeleşme süreci başlatan banka İstanbul öncelikli olarak Ankara, Gaziantep, Konya, İzmir, Bursa, Antalya, Adana ve Kayseri’de şubeler açarak hızla Türkiye’de şube kurulumuna başlamıştır.

Vakıf Katılım Bankasının ortakları arasında Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü, Bayezid Han-ı Sani ( II. Bayezid ) Vakfı, Mahmut Han-ı Evvel Bin Mustafa Han (I. Mahmut) Vakfı, Mahmut Han-ı Sani Bin Abdulhamit Han-Evvel (II. Mahmut) Vakfı ve Murat Paşa Bin Abdusselam (Murat Paşa) Vakfı tarafından oluşmaktadır.

Kamunun 2. katılım bankası özelliğini taşıyan Vakıf Katılım Bankası açılış törenine Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürü OSMAN ÇELİK, Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan ile İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’ın yanı sıra bankacılık sektörü temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Vakıf Katılım Bankası Kimin
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.