Kredinotum.com

Varlık Yönetim Şirketleri Borç Sorgulama

Ülkemizde bazı nedenlerden dolayı bankalara olan borcunu ödeyemeyen vatandaşlar, bankaların hukuk tanımaz avukatlarına karşı baskı ve tehditlerine maruz kalmaktadır. Şahsi veya şirket borçlarının anlatılması, söylenmesi ve ifşa edilmesi yasalar gereği yasak olmasına rağmen hukuk tanımaz avukatlar ve varlık yönetim şirketleri açık açık anlatmaktadır. Bu sorunu tespit eden uzmanlarımız sizlerden gelen varlık yönetim şirketleri borç sorgulama sorusunu araştırarak cevap hazırladılar. Bu ülkede banka avukatları ve varlık yönetim şirketleri alenen borçluları tehditler ile korkutmakta ve baskı yapmaktadır. Alenen tehdit eden avukatların hiçbir korkusu yoktur. Bu avukatlarla anlaşma yapmak ve borçları ödemek bile zulümken şuanda varlık şirketleri adı altında hukuk bürolarına borçlar satılmaktadır.

Yasa gereği borçlunun borcu üçüncü kişilerle paylaşılması kesinlikle yasakken şahsi borçlar şahsi borçlunun yakınları, eşi, akrabaları ile paylaşılarak tehdit yöntemi ile korku ve baskı altında tahsil edilmeye çalışılmaktadır. En büyük baskılardan birisi de eş, dost ve akrabaların dahi haciz edilebileceği yalanı ile borçların tahsil edilmeye çalışılmasıdır. Bu bir kesindir ki borçlunun kendisi dışında hiç kimse borç nedeniyle sorumlu tutulamaz. Haciz yapılamayacağı gibi aranması kesinlikle suç olup iyi bir avukat ile bu konuda görüşme sağlayınız ve hukuk sürecini başlatınız. Borçlu olmanız, sizi veya etrafınızdakileri tehdit eden avukata dava açmanıza veya hakkınızı aramanıza engel değildir.

Varlık yönetim şirketleri borçlarınızı bankadan ihale yöntemi ile paket olarak satın alırlar. Örnek olarak 1 milyon TL paket olarak borçlar satın alınır ve bu alacaklılar ile şirket görüşme sağlar. Şirket, sizden ne kadar alabilirse onu kar olarak görmektedir. Faiz konusunda tüm faizi silebileceği gibi ana paradan bile indirim sağlayabilir. Banka, borcunuzu ödeyemediğiniz için artık sizden parayı alamayacağını bildiğinden borcunuzu devreder. Yani banka sizden bezmiştir ve peşinizi bırakmıştır. Varlık yönetim şirketi ne kadar size borcunuzu çabuk ödeyin hacze geliyoruz dese de siz pazarlık konusunda çok sıkı olun. Eğer varlık yönetim şirketine olan borcunuzu sorgulamak istiyorsanız buraya tıklayınız ve sizin varlık yönetim şirketinizin bilgilerine erişerek borcunuzu öğrenerek ödeme konusunda pazarlığa başlayınız.

Ülkemizde milyonlarca kişi borçlu ve icralık durumda olup birçok yuvanın yıkılmasına neden olmuştur. Boşanma rekoru kırılmış bunların en başında maddi sorunlar gelmektedir. Maddi sorunlar nedeniyle boşanmalar sonrasında eşlerin kredi kartı borcu ve kredileri eşlerinden habersiz kullanmaları nedeniyle diğer eşten alacağın tahsil edilememesi veya eşin maaşına haciz konulamaması nedeniyle bankalar artık kredi verirken evli kişilerden eş rızası almaya başlamıştır. Bu yöntemle eş rızası olan kişilerin borçları kefil sayılarak borç ödenmemesi durumunda eşin mal varlığına da haciz konulabilmektedir.

Bu nedenle eş rızası konusunda kredi çekerken veya kredi kartı alırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Borç sahibi kişi varsa evi, arabası, aracı veya taşınır taşınmaz herhangi bir malı, borcunun ödenmemesi durumunda el konulabilir. Çalışıyorsa maaşına haciz konulabilir. Ancak hiçbir şekilde evine gelip icra yapılamaz. Evine gelinebilir, icra konusunda araştırma yapılarak hayatı idame ettirebileceği dışında eşyalar haciz edilebilir ancak hiçbir banka bunu yapmamaktadır ve avukatları bu konuda uyarmaktadır. Haciz konusu borçludan borcun tahsil edilebilmesi için tehdittir. Kapınızı haciz memurları çalıp eşyalarınızı toparlıyoruz diyemezler. Beyaz eşyalarınızı, koltuklarınızı veya diğer eşyalarınızı alamazlar. Ülkemizde 15 milyon borçlu ve icralık durumda vatandaş vardır. Buyurun herkesi haczedin. En yakın zamanda borçların tamamının faizi silinerek yapılandırma için yeni bir kanun çıkar ve vatandaşlarımız derin bir nefes alırlar.

Varlık Yönetim Şirketleri Borç Sorgulama
5 (100%) 4 yıldız

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhabalar,
  Artı Varlık şirketine olan borcumu 2 yıl önce kapattım, borcu yok yazısı aldım. Fakat icra dosyası kapatılmamış. Kapatmak için icra dairesine dosya harcı yatırmam gerekliymiş. İcra dairesi alacaklı kişi veya kurumun dosyanın kapatılması için yazı göndermesi ve sonrasında harcın ödendikten sonra dosyanın kapatılabileceği bilgisini vermekte. Artı Varlık şirketi kapandığı için, hiç bir yetkiliye ulaşamıyorum.
  Nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?
  Teşekkürler.

 • 15 yıldan fazla olmuş kapanan bir bankaya borcum varmış asla borcum yok ve hatta kapanan bankada 50 TL alacakliyım bu olay 20 yıla kalın ben alavakliyım. 25 yılık emekliyım her yıl kredi alırım 2 yıl öncedone kadar borcum varmış madur ettiler ihtiraz dilekçesi artı varlık şirketine gönderdim 100 lerce telden görüştüm bu ne sorumsuzluk halen borçluyum kredi çekemiyordum kim bu dolandırıcılar kim çıkardı bunları yeter insanlardan çekin ellerinizi allah belanüzi versin mafur ettiniz yete

 • 15 yıldan fazla olmuş kapanan bir bankaya borcum varmış asla borcum yok ve hatta kapanan bankada 50 TL alacakliyım bu olay 20 yıla kalın ben alavakliyım. 25 yılık emekliyım her yıl kredi alırım 2 yıl öncedone kadar borcum varmış madur ettiler ihtiraz dilekçesi artı varlık şirketine gönderdim 100 lerce telden görüştüm bu ne sorumsuzluk halen borçluyum kredi çekemiyordum kim bu dolandırıcılar kim çıkardı bunları yeter insanlardan çekin ellerinizi allah belanüzi versin mafur ettiniz yete

 • bu yeni yetme şirketler insanları aptal zannediyor. borç sorgulama ekranı yapmış bütün kimlik bilgimi istiyor birde cep numaramı istiyor. hemen bilgilerimi güncelleyecek günde 20 30 kez beni telefondan rahatsız edecek. bunlar nekadar akıllılar harvırddamı okudunuz.
  arkadaşlar rahatsız edilmek istemiyorsanız kesinlikle borç sorgulama ekranına kimlik bilgilerinizi ve telefon numaranızı asla yazmayın.

 • Çok açıklayıcı olmus Teşekkür ederiz. Varlık Yönetim avukatlarından illallah dedik artık, hertürlü tehdit var. Devletin bu işlere el atması gerekir. Evet banka alacağı konusunda haklı buna diyecek sözüm yok. Ama benim borcumu parayla satıp 3. şahıs tarafından tehdit edilmek mafya tahsilatçılıgına giriyor.