Kredinotum.com

Yapı Kredi Bankası Hesap Açma

Bankaların tüketicilere sunmuş oldukları vadesiz hesaplar üzerinden pek çok bankacılık işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Para transferlerinin kolayca yapılabileceği ve hesap içerisinde bekletilebildiği hesaplar içerisinde Yapı Kredi Bankası vadesiz hesabı bulunmaktadır. Para transferi gibi EFT ve havale gibi işlemlerin yürütülebildiği bu hesaplar Yapı Kredi Bankası’nın herhangi bir şubesine gidilerek yapılan başvuru sonrasında işleme alınması ile anında açılabilmektedir. Herhangi bir şubeye gitmeden internet üzerinden Yapı Kredi Bankası hesap açma işlemlerinin yürütülebilmesi de mümkündür. İnternet bankacılığı kanalından hesap açma işleminin tamamlanmasının ardından internet şubesine üyelik işlemlerinin tamamlanmasının adından tüm hesap işlemlerini internet üzerinden de yönetmek mümkündür. Ancak kişinin mevcut bir vadesiz hesabı bulunuyor ise ikinci aynı cinsten hesap açma işlemlerini yalnızca bankanın şubeleri tarafından gerçekleştirebilmektedir. İnternet şubesi aracılığı ile ikinci aynı cinsten hesap açılışı yapılamamaktadır.

Bankanın herhangi bir şubesi üzerinden yapılacak başvurularda bankaya kişinin kimliğini beyan etmesi ve hesap açma talebinde bulunması yeterli olmaktadır. Ancak banka gereklilik halinde kişinin adres bilgisi, telefon numarası ve gelir durumu gibi ek bilgileri de talep ettiği bilinmektedir. Açılmış olan bu hesaba para yatırılması zorunlu tutulmamaktadır. Ancak bu vadesiz hesaplar üzerinden otomatik ödeme talimatları verilerek tüm faturaların ödemelerini düzenli bir şekilde yapılabilmesine olanak sunulmaktadır.

Unutulmaması gerekir ki günümüzde pek çok banka vadesiz hesaplardan belli dönemlerde ve belli tutarlarda hesap işletim ücreti başlığında bir kesinti yapmaktadırlar. Yapı Kredi Bankası da vadesiz hesap işletim ücreti olarak yılda iki defa 59 TL olmak üzere toplam 118 TL hesap işletim ücreti tahsil etmektedir. Bankaların bu ücreti tahsil etmemesi ve hesap içerisindeki paradan kesinti olmaması için pek çok tüketici vadesiz hesapları üzerinden otomatik ödeme talimatı vermekte ve bu hesap işletim ücretlerinin tahsil edilmesini engellemektedir.

Eğer hesap içerisinden böyle bir kesintinin gerçekleşmesinin önüne geçilmesi isteniyorsa mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden vadesiz hesaba bir otomatik ödeme talimatı verilmesi önerilmektedir. Hesap açma işlemleri sonrasında belli nedenlerden dolayı vadesiz hesabın kapatılması istenildiğinde de izlenecek yol oldukça basittir. Hesabın açılmış olduğu banka şubesine gidilerek bir dilekçe yazılması ve vadesiz hesabın kapatılması talebi beyan edilebilmektedir.

Bu dilekçenin ibrazından sonra hesap kapatılmakta ve hesap kapama dekontu verilmektedir. Ayrıca müşterinin başka bir ilde olması durumu söz konusu ise en yakın şubeye giderek bu işlemi gerçekleştirebilmesi mümkündür.

Yapı Kredi Bankası Hesap Açma
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.