Kredinotum.com

Yapı Kredi Bankası internet Şubesi Şifre Alma

İnternete erişimin olduğu her alandan Yapı Kredi Bankası internet şubesine giriş yapmak mümkündür. Herhangi bir şubeye gitme ihtiyacı duymadan internet üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde bankacılık işlemleri Yapı Kredi Bankası internet şubesi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bireysel internet şubesine üye olma işlemlerinin ardından kıllı şifre ürünleri ile tanışmak ve tek kullanımlık şifre ile giriş yapılmasının ardından para çıkışı, ödemeler ve diğer finansal işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Yapı Kredi bankası internet şubesi şifre alma işlemlerini yine internet üzerinden yürütmek mümkündür. Öncelikle Yapı Kredi Bankası’nda bir hesap mevcut ise internet şubesine üye olmak mümkündür. Üye işlemleri esnasında bilgilerin girilmesinin ardından şifre belirleme ekranı üzerinde internet şubesine giriş için kullanılacak olan kullanıcı kodu gösterilmektedir. Şifrenin belirlenmesinin ardından kullanıcı kodu ve şifre ile internet şubesine giriş yapılarak kullanmak mümkündür. Kullanıcı kodunun unutulması halinde ise T.C. kimlik numarası ile internet şubesine giriş yapılabilmektedir. Ayrıca internet şubesi için alınmış olan şifre mobil şubede de kullanılabilmektedir.

Yapı Kredi bankası internet şubesi şifre alma işlemlerinde uygulanacak bir diğer yöntem ise ATM’lerdir. Tüm Yapı Kredi Bankası ATM’leri üzerinden internet şubesi şifresi alınabilmektedir. Şifre alabilmek için öncelikle kartın takılması gerekmektedir. Kullanıcı/Başvuru İşlemleri menüsü üzerinden kullanıcı işlemlerine gelindikten sonra bu ekran içerisindeki İnternet / Mobil Şube Başvurusu / Yeni Şifre Alma seçeneğine gelinmesinin ardından başvuru bildirimi cep telefonuna kısa mesaj olarak gönderilmektedir. SMS olarak gönderilen şifre ve T.C. kimlik numarası ile bankanın web adresi üzerinden giriş yapılarak yeni şifre belirlenebilmektedir. Cep telefonuna gelen şifrelerin geçerlilik süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde şifrenin kullanılarak yeni bir şifrenin belirlenmesi gerekmektedir. Belirlenmemesi halinde başvurunun yine aynı kanaldan yapılması gerekmektedir.

İnternet şubesi şifre alma işlemleri çağrı merkezlerinden ve şubeden gerçekleştirilebilmektedir. 444 0 444 numaralı telefon bankacılığına ulaşarak müşteri temsilcisine internet şubesi şifresinin alınmak istenildiğini belirtmek yeterli olmaktadır. Bu bilgi dahilinde cep telefonuna gelen kısa mesaj ile internet şubesine giriş yapmak ve yeni şifreyi belirlemek mümkündür. Bankanın herhangi bir şubesini ziyaret ederek de şifre alma işlemleri yürütülebilmektedir. Şubeye yapılan başvurularda da bir kısa mesaj gönderilmekte olup, bu mesajda yer alan şifre ile internet bankacılığına giriş yapmak mümkün olmaktadır.

Yapı Kredi Bankası internet Şubesi Şifre Alma
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.