Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu
Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu

En büyük ve en köklü bankalar arasında yer almakta olan Yapı Kredi Bankası çeşitli bankacılık ürünleri ve kredi ürünlerindeki uygun faiz koşulları ile tüketicilerin beklentilerine yanıt vermektedir. Müşterilerinin memnuniyetini kazanarak hizmetlerine devam etmekte olan banka, esnaf, tüccar, emekli, öğrenci ve ev hanımı gibi pek çok tüketiciye uygun seçenekleri ile çalışmalarına devam etmektedir.

Bankanın sunmuş olduğu bu ayrıcalıklardan ve avantajlardan yararlanabilmek için bankacılık kanalları üzerinden başvuru işlemlerini yürütmek oldukça kolaydır. Bankacılık kanalları üzerinden yapılan başvurulardan alınan ön onay ile kredi kullanabilme durumunu sorgulamak da mümkündür. Bankacılık kanalları üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin en fazla tercih ettiği hizmet kanalı internet bankacılığıdır.

İnternet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilmek için tıklayınız. Açılmakta olan sayfa içerisinde gerekli olan kişisel bilgilerin doğru girilmesi ve onay tuşuna basılması ile kredi başvurusu tamamlanmaktadır. Başvuru işleminin sonucu hakkındaki geri bildirim çok kısa bir süre içerisinde kişiye bildirilmektedir. Başvurunun olumlu yanıtlanmasının ardından ön onay işleminin kesinleştirilmesi için herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine gerekli evraklar ile başvurulması gerekmektedir.

Tek bir kısa mesaj göndererek kredi başvurusu yapabilmek için büyük harfler ile kullanılacak olan kredi türünün yazılması ve bir boşluk bırakılmasının ardından T.C. kimlik numarasının yazılması ile tekrar bir boşluk bırakılarak aylık net gelirin yazılması ve 4411’e kısa mesaj gönderilmesi gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu için gerekli incelemeleri yaparak onay mesajı göndermektedir. Onay mesajının alınması ile gerekli belgelerin tamamlanarak bankanın herhangi bir şubesine gidilmesi gerekmektedir. Telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu yapabilmek için 444 0 444 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanmak gerekmektedir.

Müşteri temsilcisi ile yapılan görüşme sırasında kredi başvurusunda bulunulacağını beyan ederek temsilci tarafından istenilen bilgilerin beyan edilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler ışığında yapılan incelemeler sonrasında onay alınması halinde belgelerin tamamlanarak bankanın herhangi bir şubesine gidilmesi ve kredi başvuru işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Telefon, internet ve SMS ile başvuru kanallarının yanı sıra ATM’lerden de kredi başvurusu yapabilme olanağı sunan Yapı Kredi Bankası, bankamatiklerden de aynı hızda hizmetlerini yürütebilmektedir. Bankamatiklerden kredi başvurusu yapabilmek için “giriş” tuşuna basılmasının ardından açılan menü içerisindeki “kullanıcı ve başvuru işlemleri” alanına gelinmesi gerekmektedir. Bu alan içerisinde açılan “başvuru işlemlerine” tuşlayarak kredi başvurusunda bulunmak mümkündür.

 

Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan