Kredinotum.com

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartı borçlarının yapılandırması işlemlerinde kredi kartının anapara borç tutarı, faizleri ve o güne kadar oluşmuş tüm masrafları ile hesaplanmış olan güncel tutar üzerinden yapılmaktadır. Bu tutarların peşin ödenmesi halinde bankalar ya da varlık yönetim şirketleri bu tutarlar üzerinden bir indirime gidebilmektedirler. Ancak yapılandırma işlemleri genellikle peşin olarak yapılamayan kredi kartı borçları için geçerli olmaktadır.

Ödenmemiş ya da ödenemeyen kredi kartı borçlarının bankalar tarafından tahsil edilebilmesi için Varlık Yönetim Şirketlerine devredilmesi ile bu şirketler borç tutarlarının tahsil edilebilmesi için vade ve indirim uygulamasına gidebilmektedirler. Ancak bu uygulama borç tutarının ne kadar olduğuna ve takibe düşüş tarihine bağlı olarak değişebilmektedir. Düşük limitli kredi kartı borcunda genellikle anaparanın altında bir tutar teklif edilmemektedir. Bu gibi borç tutarlarında 12 ay vade seçeneğinde ödeme planı oluşturulmakta olup, belirli bir süre ödemesiz dönem sonrasında yapılandırma yöntemlerine gidilebilmektedir.

Tüketicilerin mevcut borçlarını ödeyememesi ve sonrasında yasal sürecin başlamasına takiben mevcut borcun Varlık Yönetim Şirketlerine devredilmesi gibi hususların yaşanmaması için taksit tutarlarının ödenemeyeceği anlaşıldığında ve özellikle ödeme güçlüğü çekildiğinde bankanın herhangi bir şubesine giderek Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işlemi için başvurunun yapılması gerekmektedir. Başvuru işlemlerinde şubeler kullanılabileceği gibi telefon bankacılığı kanalı üzerinden de kredi kartı borcu yapılandırma işleyişleri hakkında da bilgi almak mümkündür.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri ve prosedürleri hakkında bilgi alabilmek için 444 0 448 ya da 0850 222 448 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile kredi kartı işlemlerine daha sonrasında da müşteri hizmetlerine erişmek mümkündür. Müşteri hizmetleri ile yapılan görüşme esnasında kredi kartının mevcut borcuna ait yapılandırma işlemlerinin yürütülmesine ilişkin tüm detaylı bilgilere erişilebilmektedir. Bu bilgiler dahilinde bankanın herhangi bir şubesine gidilerek dilekçe yazılması ve yapılandırma sürecinin başlatılması gerekmektedir.

Yukarıda da belirtildiği gibi kredi kartı borcunun yapılandırılması esnasında borç tutarı üzerine bankanın belirlemiş olduğu oranlardaki faiz işlenmekte olup, diğer tüm masraflar da borç tutarına ilave edilmektedir. Bu tutar belirlenen vade oranına bölünerek taksit tutarı oluşturulmaktadır. Bu tutarların ödemelerine dikkat edilmesi ile daha düzenli bir finansal yaşam sürdürmek mümkündür.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Benim kredim var geciken esnek hesabim var hepsini tek kalemde yapilandirabilirmiyim

  • Kredi kartı borcumu taksitlendirme islemlerini internet bankaciligimdan yapabilirmiyim?

  • Bankaya borcumu taksitlendirmek istiyorum internet bankacılıgından bunu yapabilirmiyim?

  • yapı kredi öğrenci play card borcum vardı bir sene önceki borçtu eve gelen kağıttaki avukatın hesabına yatırılmış borcun bir miktarı,bir sene hiç bir arama mesaj gelmedi yine mesaj gelmeye başladı.ödenmemiş diye.bunu bankadan taksitlendirme yapamazmıyım?icra deil avukatta şu an.