Kredinotum.com

Yapı Kredi EFT Saatleri 2016

Yapı Kredi Bankası EFT saatleri 2016 yılında da geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da değişiklik yapmadı. Yapı Kredi bankası müşterileri 444 0 444 numaralı telefon veya 0850 222 0 444 numaralı yapı kredi telefon bankacılığı üzerinden, wap bankacılığı, yapı kredi internet bankacılığı, yapı kredi mobil bankacılık, tüm şubeler ve ATM’ler üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemlerini mesai saati içerisinde sabah 09.00 ile akşam 17.20 saatleri arasında onaylamakta olup 16.45 ile 17.20 saatleri arasında geç eft olarak ekstra ücret talep etmektedir.

Bu nedenle Yapı Kredi bankası üzerinden yapacağınız EFT’lerinizde 16.45 sonrasına bırakmamaya dikkat etmeniz gerekmekte olup acil durumlarda en geç 17.20 saatine kadar EFT talimatlarınızın onaylanacağını unutmayınız. Yapı Kredi bankası internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden para gönderme menüsüne girerek Para Gönder / EFT seçeneğini seçtikten sonra sizden istenilen tüm bilgileri tam ve eksiksiz girmeniz gerekmekte olup EFT işleminizin daha hızlı onaylanabilmesi için IBAN ile para gönderme seçeneği üzerinden EFT talimatı vermelisiniz.

Aksi durumda EFT işleminiz  2 saate kadar uzayabilmekte olup banka çalışanları verdiğiniz bilgiler ile karşı banka ile irtibata geçerek EFT bilgilerini teyit etmektedir. Ancak IBAN bilgisi ortak havuz istemde olması nedeniyle teyit işlemi sistem üzerinden anlık yapılmaktadır.

Hatalı gönderdiğiniz EFT talimatınızın iadesi işlemi için telefon bankacılık şifreniz varsa 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralı telefon üzerinden 2 ardından 3 ardından 4’ü tuşlayarak müşteri temsilcisi ile irtibata geçebilir, telefon bankacılık şifreniz yoksa banka hesabınızın bağlı bulunduğu şubeye giderek EFT talimatınızın iptalini talep edebilirsiniz. İleri tarihli EFT talimatlarınızı internet bankacılığı üzerinden iptal edebilirsiniz.

Yapı Kredi EFT Saatleri 2016
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.