Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar
Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Geçmişte yaşadığınız kredi kartı, kredi ödemeleri veya kredili herhangi bir bankacılık ürünü nedeniyle sorunlarınız ile ilgili yasal takibe düştüyseniz ve yasal takibiniz aktif olarak devam ediyorsa yasal takipte olanlara kredi veren bankalar bulunmamakta olup hiçbir banka, kurum ve kuruluş yasal takibi devam eden kişi veya şirkete kredi vermemektedir. Bu çok zorlu bir süreç olup öncelikle yasal takibinizi tamamen ödeme yaparak ibraname ile borcunuzun ödendiğini KKB üzerinden Findeks’e bildirimini sağladıktan sonra kredili ürün başvurularında bulunabilirsiniz.

Ancak belirli bir süre hiçbir banka size kredili ürün vermeyecek olup bu aşamada bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar aracılığıyla bir kredi kartı almanız, bu kredi kartını 3 ay düzenli ödeyip bankaların size yeniden güvenmesini sağlamalısınız. Yasal takibiniz ile ilgili taşınmazınız veya aracınız varsa bunu ipotek ettirerek ihtiyaç kredisi çekebilir, bu ihtiyaç kredisi ile yasal takibinizi kapatıp yasal takibinize ait ihtiyaç kredisi borcunuzu zamanında ödeyerek de bankalar ile yeniden çalışma fırsatı bulabilirsiniz.

Bunun dışında hiçbir banka size yasal takipte olduğunuzdan dolayı kredi vermeyeceği gibi yasal takibinize istinaden borcunuzu ödeyip yasal takibinizi kapatmış olsanız da 5 yıl boyunca bankalar ile yenide çalışamayacaksınız.

Ancak düzenli olarak çalıştığınız ve şubesinde size inanıp güvenebilecek bir banka memuru varsa, genel merkeze yazacağı özel bir yazı ile sizin bankadan ipotekli ihtiyaç kredisi çekerek borcunuzu kapatacağınıza dair güvence oluşması durumunda ihtiyaç kredisi kullandırabilir.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan