Kredinotum.com

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2018

Ziraat Bankası EFT saatleri 2018 yılında da geçen yıllarda olduğu gibi EFT saatlerinde herhangi bir değişiklik yapmamış olup sabah 08.30 ile akşam 17.00 saatleri arasında EFT işlemlerinizi mesai saatleri içerisinde anında onaylamaktadır. EFT işlemleri ileri tarihli yapılabiliyor olup ileri tarihli EFT emrinizin bankanın mesai ve EFT saati içerisinde olan bir tarih – saat seçmeniz gerekmektedir.

TL ve Döviz cinsinden tüm para transferleri için EFT işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Başka banka hesabına göndereceğiniz para için IBAN’a, isme ve kredi kartına işlem yapabileceğiniz gibi uzmanlar en güvenli ve hızlı işlem olan IBAN ile transfer seçeneğini kullanmanızı önermektedir.

Ziraat bankasının internet ve mobil bankacılığı üzerinden 7 gün 24 saat EFT talimatı verebilirsiniz.

Verilen tüm talimatlar mesai ile EFT saati başlangıcında gerçekleşir. İleri tarihe verdiğiniz talimat gününde hesabınızın yeterli olmaması durumunda 11.45’e kadar talimat sürekli güncellenir. Hesabınızın 11.45’e kadar müsait olmaması durumunda talimatınız otomatik iptal edilir. Ziraat Bankası internet ve mobil bankacılık dışında tüm şubeleri, ATM’leri ve telefon bankacılığı olan 0850 220 00 00 ile 444 00 00 numaralı telefonlar üzerinden EFT talimatı da işleme almaktadır. Ancak uzmanlar EFT talimatlarında işlem maliyetinin çok düşük olması nedeniyle mobil ve internet bankacılığı üzerinden EFT işlemlerinizi gerçekleştirmenizi önermektedir.

Ziraat Bankası EFT Sorgulama

Ziraat Bankası ile gerçekleştirdiğiniz EFT işlemlerinin detayını internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ve ziraat bankası şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Gitmedi

Ziraat Bankası ile farklı bir bankaya para gönderirken kullandığınız EFT alıcıya ulaşmıyor fakat sizin hesabınızdaki bakiyeden düşüyor ise; Dijital bankacılık hizmetlerinden İnternet Şube, Ziraat Mobil, Ziraat Tablet ve Telefon Bankacılığı hizmetlerinden 7 gün 24 saat EFT Sorgu Numarasını öğrenebilirsiniz, eğer sorunu hızlıca kendiniz çözmek istiyorsanız, ilgili eft sorgu numarasını, parayı transfer ettiğiniz alıcı hesabın bulunduğu banka şubesini arayarak teyit edebilir ve EFT’nin alıcıya neden ulaşmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer EFT’nin alıcısına ulaşmama nedeni sizin hesap bilgisi veya alıcı bilgisinin yanlış belirtmeniz ise; EFT’nin gönderilmesini sağladığınız hesabınızın bağlı olduğu Ziraat Bankası şubesini ile iletişime geçerek hbr-genel mesajı göndermesini isteyebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Gönderme Yöntemleri

Ziraat Bankası’ndan EFT göndermek için kullanabileceğiniz yöntemlerden her birinin kendisine özgü avantajları bulunuyor. Ziraat ile EFT göndermek için önümüzde bulunan yöntemleri inceleyelim

  • Ziraat Bankası Şubesi
  • Ziraat İnternet Bankacılığı
  • Ziraat Mobil
  • Ziraat Tablet
  • Ziraat Telefon Bankacılığı
  • Ziraat ATM

Ziraat Bankası EFT Ücretleri

Ziraat Bankası EFT işlemi ile farklı bir bankadaki hesaba gönderdiğimiz para transferi için Ziraat Bankasının bizden istediği ücret aşağıdaki gibidir. Aşağıdaki ücretlere BSMV dahildir.

Ziraat Bankası EFT Ücreti
İşlem Yeri İşlem Tipi İşlem Ücreti
İnternet Bankacılığı EFT 4 TL
İnternet Bankacılığı Geç EFT 6,50 TL
ATM EFT 8 TL
ATM Geç EFT 10 TL
Mobil Bankacılık EFT 3 TL
Mobil Bankacılık Geç EFT 4,5 TL
Telefon Bankacılığı EFT 5 TL
ATM (Kart ile) EFT 4 TL
Hesaptan EFT 45 TL – 500 TL
Hesaptan Geç EFT 50 TL – 500 TL
Kasadan EFT 50 TL – 500 TL
Kasadan Geç EFT 55 TL – 500 TL
Ziraat Bankası EFT Saatleri 2018
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.