Kredinotum.com

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Günümüzde pek çok kişinin birden fazla banka hesabı bulunmaktadır. Bu hesapların bulunması nakit taşıma ihtiyacını en aza indirmesinin yanı sıra pek çok yönden de avantaj sağlamaktadır. Banka şubeleri ve diğer bankacılık kanalları üzerinden de bu hesaplara ilişkin tüm işlemler rahatlıkla yapılabilmektedir. Bankaların tüketicilere sunmuş olduğu avantajlı işlem seçenekleri ve bankacılık kanalları aracılığı ile de herhangi bir şubeye gitme ihtiyacı olmadan günün her saatinde her alandan kolaylıkla işlem yapılabilmektedir.

Bankacılık kanalları arasında mobil bankacılık, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve ATM’ler üzerinden pek çok işlem günün her saatinde ve her alandan kolaylıkla yapılabilmektedir. Ziraat Bankası da müşterilerinin kolay ve hızlı bir şekilde ürün ve hizmetlerinden yararlanılması için bu kanallar aracılığı ile hizmet vermektedir. Özellikle para transferi, ödemeler ve daha pek çok işlem Ziraat Bankası hesaplarından anında gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat Bankası’nın hesaplarından diğer banka hesaplarına yapılacak olan para transfer işlemleri için EFT yani elektronik fon transferi işlemini kullanmak oldukça kolaydır. TL cinsinde olan tüm para transfer işlemlerinde bankacılık kanalları da kullanılabilmektedir. EFT işlemlerini için aynı gün için ya da ileri tarihli bir şekilde yapmak mümkündür. Herhangi bir bankanın hesap numarası aracılığı ile ya da IBAN numarasına yapılabileceği gibi kart numarası, isme EFT seçenekleri ile de kolaycı işlem yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı kullanan banka müşterilerinin düzenli EFT talimatı vermesi de mümkündür.

Ziraat Bankası’nın şubeleri ve şube dışı diğer bankacılık kanalları üzerinden EFT yapmak isteyen kişiler kredinotum.com adresinde belirtildiği gibi EFT saatleri içerisinde işlem yapmalıdırlar. Ayrıca EFT işlemlerine ait ürün ve ücret bilgilerinin tüm detaylarına bankanın web adresi üzerinden erişmek mümkündür.

Ziraat Bankasının EFT saatleri 2018 yılı içerisinde de değişiklik göstermemiştir. 08:30 saatleri arasında başlamakta olup, 17:00’a kadar tüm EFT işlemleri yapılabilir. Bu saatler dışında yapılan tüm transferler bir sonraki iş günü içerisinde işleme alınmaktadır. Telefon, internet ve hesabın bulunduğu şube kanalı ile EFT işleminin sorgu numarası da alınarak gönderilen paranın karşı hesaba geçip geçmediği ile ilgili bilgilere erişmek mümkündür. Ayrıca unutulmamalıdır ki EFT işlemi yapılırken IBAN, isim ve soyisim ya da hesap bilgilerinin doğru bir şekilde girilip girilmediğine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası EFT Saatleri
5 (100%) 4 yıldız

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.