Kredinotum.com

Ziraat Bankası Hesap Açma

Vadesiz TL hesabı üzerinden tüm parasına dilediği zaman ulaşmak ve kullanmak isteyen tüketiciler Ziraat Bankası TL cinsinden vadesiz bir mevduat hesabı açmaktadırlar. Açılan vadesiz mevduat hesabı ile yurt genelinde bulunmakta olan şubelerden ve ATM’ler üzerinden rahatça tüm işlemlerini yürütebilmekte ve dilediği anda dilediği kadar tutarı kullanabilmektedir. Tüm finans yaşantısını kolaylaştırmak ve para transfer işlemlerini rahatça yürütmek isteyen tüketiciler Ziraat Bankası hesap açma işlemleri sonrasında bankacılık kanalları üzerinden işlemlerini yapabilmektedir.

Ziraat Bankası hesap açma işlemlerinde tüketicilerin tercih edecek olduğu başvuru kanalları içerisinde bankanın şubeleri yer almaktadır. Bankanın herhangi bir şubesine başvurarak vadesiz TL mevduat hesabı açılmasını beyan etmek ve kimlik ibrazında bulunmak yeterli olmaktadır. Adres bilgilerinin ve güncel telefon bilgilerinin de aktarılması sonrasında hesap açılmaktadır. Açılan hesaba ait banka kartı daha sonrasında şubeden alınabildiği gibi posta yolu ile de tüketiciye ulaştırılmaktadır.

Hesap açma işlemlerinde başvurunun gerçekleştirilebileceği diğer bir yöntem ise Ziraat İnternet Şubesi’dir. Bankanın web adresine giriş yaparak başvurular bölümünden hesap açma başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. Daha sonrasında yapılacak tüm işlemleri de mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı üzerinden herhangi bir şubeye gitme ihtiyacı olmadan yürütmek mümkündür.

Şubeye otomatik ödeme talimatı verilmesi halinde ve hesap bakiyesinin uygun olması durumunda bankanın anlaşmalı olduğu kurumlara olan fatura ödemeleri, kredi kartı ve bireysel kredi ödemeleri Vadesiz TL Mevduat hesabı üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Vadesiz hesap içerisinde yeterli tutarın bulunmaması durumunda da nakit ihtiyacı doğdu anda ve ödemelerin gerçekleştirilebilmesi için mevcut mevduat hesabını kredili mevduat hesabına dönüştürmek oldukça kolaydır. EFT ve havale işlemleri de mobil bankacılık kanallarından ve diğer bankacılık kanallarından hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Vadesiz TL mevduat hesabına otomatik ödeme talimatının verilmesinin ardından bankanın belirlemiş olduğu süre ve talimat sayısına bağlı olarak Hesap İşletim Ücreti başlığı altında tahsis edilmekte olan tutar kesintisi yapılmamaktadır. Bu nedenle otomatik ödeme talimatı vermek hem ödemelerin düzenli bir şekilde yapılmasına hem de hesap işletim ücreti kesintisinin yapılmamasına olanak sunmaktadır.

Ziraat Bankası Hesap Açma
5 (100%) 3 yıldız

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.