Kredinotum.com

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası kredi kartı borcundan kaynaklı ödeme güçlüğü çeken, sürekli gecikmeye düşen ve taksit tutarı yüksek olması sebebi ile minimum asgarisini ödemekte olan tüketicilerine yapılandırma hizmeti vererek düzenli bir ödeme planına sahip olması için çalışmalar yürütmektedir. Pek çok tüketicinin birden fazla kredi kartı kullanmakta olduğu günümüzde kredi kartlarının alışverişlerde ilk tercih olarak kullanılması sonrasında doğan borç sıkıntılarının çözülmesine olanak sunan Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemlerini de oldukça kolay tutmaktadır.

Kredi kartı borcu yapılandırma işlemlerini Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek yürütmek mümkündür. Bankanın yapılandırma birimi ile yapılan görüşme esnasında bir dilekçe yazılması ve talebin beyan edilmesi gerekmektedir. Bankanın yapılandırmayı uygun görmesi için tüketicinin bazı koşulları yerine getirmesi istenmektedir. Bu koşullar da yapılan görüşmelerde detaylı bir şekilde öğrenilebilmektedir.

Koşulların yerine getirilmesi ve yapılandırma sürecinin başlatılması ile borç tutarı taksitlendirilmekte ve düzenli ödeme planı oluşturulmaktadır. Ödeme planının oluşturulmasında belirlenecek olan vade süresi bankanın belirlemiş olduğu süre dahilinde tüketicinin talebi doğrultusunda oluşturulmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri hakkındaki detaylı bilgileri telefon bankacılığı hizmeti üzerinden de ulaşmak mümkündür. 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi üzerinden kredi kartları bölümüne gelinerek müşteri hizmetleri ile kredi kartı borcu yapılandırma hususundaki tüm bilgileri almak mümkündür.

Ayrıca yapılandırma ya da borç taksitlendirme işlemleri için gerekli koşullar ile gerekli belgeler nelerdir hususunda bilgi alarak bu bilgiler dahilinde şubeye başvurmak önerilmektedir. Banka kredi kartı borcunun yapılandırılması aşamasında tüketicinin güvenirliliğini baz almakta ve uygun görmesi halinde de borç tutarı üzerine çalışma politikaları gereğince belirlemiş oldukları faiz oranına ilave etmektedir. Faiz oranının ilave edilmesi ile oluşan borç tutarı tüketicinin talebi doğrultusunda belirlenen faiz oranlarına bölünmekte ve düzenli ödenebilecek taksit tutarları oluşturulmaktadır. Bu aşamada tüketiciler yapılandırılmaya gitmiş olan taksitlerin düzenli olarak yapılmasına özen göstermelidir. Aksi halde daha büyük sıkıntılara yol açabilecek maddi sorunlar ile karşılaşılabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
3.5 (70%) 4 yıldız

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • valla küfür etmıycem devlet bankası mı düşman bankasımı bellı degıll böyle bir faiz olamaz——–

  • Ziraat vankasi kartimi yapilandirdimtuketici k redisi uzerinden yapilandiracagiz dediler fakat tuketici kredisinin cok ustunde bir odeme tablosu ortaya cikdi pisman oldum borc iki katina cikiyor nerdeyse en kisa zamanda toplu odeyip kapatmak istiyorum taksitlendirmede borc yukseliyor hemde cok ustelik sicilin bozuluyor karli bir is deyil ama mecburiyetten