Kredinotum.com

Ziraat Bankası Senet Karşılığı Kredi

Ziraat Bankası işletmelerin nakit ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmek adına Ziraat Bankası senet karşılığı kredi ürünü seçeneğini sunmaktadır. Böylece senet portföyü karşılığında uygun ve avantajlı faiz oranları ile geri ödeme kolaylığı sunmaktadır. Bu kredi ürününde gerçek ticari işlemler karşılığında senet ile alışveriş yapan tüm işletmelere Senet Karşılığında Kredi ürününü kullanıma açmakta olup, bu kampanya kapsamında küçük ve orta büyüklükteki tüm işletmeler esnaf ve sanatkarlar müşterilerinden aldıkları vadesi henüz gelmemiş olan müşteri senetlerini Ziraat Bankası’na getirerek senetler karşılığında kredi ürününden kolaylıkla faydalanabilmektedirler.

Ziraat Bankası senet karşılığı kredi ürününde bu kredi kampanyası kapsamında senetler karşılığında kredi kullanılabilmesi amacı ile bu senetlerin muhakkak ticari işlemler sonrasında bu işlemlere karşılık olarak alınmış olması gerekmektedir. Bu senetlerin krediye uygun olması halinde Ziraat Bankası tarafınca borçlu cari hesap kredisi türünde hesap işlemeye başlamaktadır. Ayrıca bu senetler karşılığında spot kredi de kullanmak mümkündür.

Vadesi henüz gelmemiş olan ve gerçek ticari işlemlerden doğmuş olan kambiyo senetlerinin bankaya temlik edilmesi sonrasında yalnızca faiz tahakkuk yöntemi yönünden borçlu cari hesap kredisi türünde kullanılabilmektedir. Senet karşılığında spot kredi kullanılabilmesi için banka ile iletişime geçmek mümkündür.

Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu bu ayrıcalıklı senet karşılığı kredi ürününden ve kampanyasından yararlanmak isteyen kişi ve kurumlar daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak için bankanın herhangi bir şubesini ziyaret ederek banka yetkilileri ile görüşmesi yeterli olmaktadır. Ayrıca bankanın şubeleri ile ilgili bilgilere de bankanın web adresi üzerinden ulaşmak mümkündür.

Ziraat Bankası Senet Karşılığı Kredi
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.