Kredinotum.com

Ziraat Bankası Tarım Kredisi Nasıl Alınır

Tarım Kredi Kooperatifi ile Ziraat Bankası’nın sunmakta olduğu tarım kredisiyle pek çok ihtiyaçların sağlanabilmesi hedeflenmektedir. Kısa ve uzun vade seçenekleri ile verilmekte olan krediler Tarım Kredi Kooperatifi ile Ziraat Bankası’nın birlikte yürütmekte olduğu pek çok çeşitli krediyi kapsamaktadır. Tarım kredilerinin çeşitli olmasının nedeni ise pek çok ihtiyacın karşılanabilmesi amacını taşımaktadır. Yazımızda tarım kredileri hakkında bilgilere ve Ziraat Bankası Tarım Kredisi Nasıl Alınır sorularına ulaşmanız mümkündür.

Tarım Kooperatifi’nin ve Ziraat Bankası’nın birlikte yürütmekte olduğu kredi avantajlarından yararlanmadan önce ilk olarak tarım ile uğraşan kişilerin ihtiyaçlarını belirlenmesi önerilmektedir. Belirlenen ihtiyaçlar ile uzun ya da kısa vade seçeneklerinden birini tercih ederek kredi imkanlarından yararlanılması ve alınacak kredinin daha fazla fayda sağlaması sağlanabilmektedir. Kısa vadede kullanılan krediler en fazla bir sene vadeli olmaktadır. Çekilen tarım kredisi ile fide, tohum ve diğer kimyevi gübre gibi daha düşük maliyetli ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. Bu harcamalar ve tarım için gerekli olan ihtiyaçlar yüksek maliyetler içermediği için kısa vadedeki kredi seçenekleri ile gerekli olan ihtiyaçlar karşılanabilmektedir.

Ziraat Bankası ve Tarım Kooperatifi’nin sunmuş olduğu diğer kredi imkanı ise genel ihtiyaç kredisi başlığını altında toplanmaktadır. Bu kredi ise üretim aşamasındaki tüm eksikliklerin ve ihtiyaç giderlerinin kolaylıkla temin edilmesi amacını taşımaktadır. Firmanın ve tarım ile uğraşan kişilerin ihtiyaç duyduğu parayı genel ihtiyaç kredisi ile gidermesi mümkündür. Bu kredi seçeneği dahilinde çekilen kredi her yönü ile rahatlıkla harcanabilmektedir. Genel ihtiyaç kredisi bir yıl vadelidir.

Firmanın akaryakıt ihtiyaçlarının da karşılanabileceği akaryakıt kredisi de bulunmaktadır. Akaryakıt kredisi üretim için kullanılmakta olan akaryakıt ile madeni yağ gibi tüm giderlerin de kolaylıkla temin edilebilmesi için verilen finansal destektir. Akaryakıt kredisi de bir yıl vadelidir. Kısa vadeli kredi seçeneklerinde ihtiyaç kredilerine ek olarak orta vadelerde ihtiyaç kredileri seçenekleri de bulunmaktadır. Orta vadeli krediler tarımsal sulama, araç gereç ve hayvancılık kredileri olarak gruplandırılabilmektedir. Bu orta vadeli kredilerin amacı diğer kredilerden farklıdır. Firmaların kendilerini daha iyi geliştirmesini, ürün ağları ile üretim teknolojilerini ilerleterek daha iyi noktalara gelinmesini amaçlamaktadır. Kredilerin limitleri en çok 50.000 TL olabilmektedir. Merkez Birliği tarafından onaylanan kredilerde en çok kredi çekebilme tutarı ise 500.000 TL’dir.

Ziraat Bankası Tarım Kredisi Nasıl Alınır sorusuna gelecek olursak Tarım Kredi Kooperatifi ile beraber yürütülmekte olan kredi seçeneklerini ilk olarak “Tarım Kredi Kooperatiflerinden Tarımsal Üretime Yönelik Krediler” konusu altında bulabilirsiniz. Detaylı bilgilerin yer aldığı bu konu içerisinde kredi seçenekleriyle ilgili detaylı bilgilere ulaşmak mümkündür. Kredi talebinde bulunulması için ise gerekli teminatların ve verilebilecek teminatların kararlaştırılmalı gerekmektedir. Kredi başvurusu sonrasında tüm başvuru işlemleri Merkez Birliği tarafınca kontrol edilmekte ve incelenmektedir. Merkez Birliği’nin yapmış olduğu incelemeler sonrasında ise başvuru işlemlerine onay verilip verilemeyeceği kararlaştırılmakta ve kişilere bildirilmektedir.

Ziraat Bankası Tarım Kredisi Nasıl Alınır
5 (100%) 2 yıldız

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.